Een bak van plexiglas kan voor veel toepassingen gebruikt worden. Waarom wordt plexiglas hier vaak voor gekozen? Plexiglas biedt tal van voordelen en is bovendien veilig in gebruik.
Plexiglas bak op maat laten maken
Wij kunnen u op aanvraag helpen met een kant-en-klare plexiglas bak. Dit is afhankelijk van uw specifieke wensen. Stuur een maatwerktekening naar klantenservice@plexiglas.nl of vul het offerteformulier in.
Een goede maatwerktekening bevat zowel de buitenmaten van de perspex bak, als de afmetingen van alle platen. Houd er rekening mee dat de afzonderlijke platen kleiner zijn dan de buitenmaten.
Deze tekening is een mooi voorbeeld. De klant geeft de buitenmaten, de maten van de afzonderlijke platen en het aantal benodigde platen. Met zo’n tekening is voor ons duidelijk hoe de bak geconstrueerd wordt.
Bent u een zakelijke klant en op zoek naar plaatmateriaal voor een plexiglas bak? Of wilt u de bak door ons laten maken? Ook dan kunt u bij ons terecht. Neem contact op met de klantenservice om de mogelijkheden te bespreken.
De voordelen voor zakelijke klanten:
Staffelkorting
Inmeet- en monteerservice
Adviesgesprek
Persoonlijke service
BTW verleggen: voor bedrijven die in België gevestigd zijn
Op rekening betalen: de eerste bestelling gaat via een reguliere betaalmethode. De volgende bestelling(en) is/zijn op rekening
Veilig: plexiglas is 25 keer sterker dan gewoon glas. Plexiglas zal niet snel breken. Mocht het breken, dan ontstaat er meestal slechts een scheur of ster.
Licht van gewicht: in tegenstelling tot glas is plexiglas licht, wat het vervoeren en monteren vergemakkelijkt.
Makkelijk te bewerken: plexiglas is relatief eenvoudig te bewerken. Ervaring en goed gereedschap zijn wel vereist.
Op maat te maken: omdat plexiglas eenvoudig te bewerken is, kunnen bakken in afwijkende afmetingen worden gemaakt.
In verschillende kleuren en tinten: er zijn talloze kleuren en tinten verkrijgbaar, passend bij elk interieur of project.
✨Tip: probeer het bewerken van plexiglas eerst uit op een proefstuk.
Wat voor soort bakken kunt u maken van plexiglas?
Plexiglas biedt veel vrijheid in vorm en afmeting. Waar standaardformaten vaak niet voldoen, kunt u met plexiglas precies de bak maken die u nodig heeft. Enkele veelvoorkomende varianten zijn:
Een vierkante of rechthoekige bak: strak en functioneel, geschikt voor verschillende toepassingen
Een grote bak: bijvoorbeeld 100x50x50 cm, een formaat waar veel vraag naar is voor onder andere een terrarium
Een bak met deksel: handig voor opslag, bescherming of om de inhoud stofvrij te houden
Heeft u een grote bak nodig? Dat is met plexiglas geen probleem. De maximale afmetingen van een plexiglas plaat is 305 x 205 cm.
Houdt er bij een grote bak wel rekening mee dat het van belang is om een flinke plaatdikte te kiezen, anders wordt het geheel onstabiel.
Welke dikte heeft u nodig?
Plexiglas is minder stijf dan normaal glas. Bij grote afmetingen kunnen dunne platen vervormen of doorhangen. De dikte wordt bepaald door:
Waar u het voor gaat gebruiken
Hoe gaat u het monteren
De afmetingen van de bak
Als u deze gegevens weet, kunt u bepalen welke dikte geschikt is.
Wanneer u een te dunne plaat neemt ten opzichte van de afmeting of als de belasting te zwaar is, kan het materiaal gaan doorbuigen. Bekijk onze diktetabellen voor meer informatie.
Zelf een plexiglas bak maken
Wilt u zelf aan de slag met het maken van een bak van acrylaat? Dat kan. Plexiglas is vrij eenvoudig te bewerken. Enige vaardigheid en goed gereedschap zijn vereist.
Zorg altijd voor een goede maatwerktekening, zoals eerder beschreven. U kunt de platen op verschillende manieren monteren:
Met een frame of profielen: vooral voor grote bakken zorgt dit voor extra stevigheid.
Verlijmen: plexiglas kunt u verlijmen met Acrifix. Ook Mendy Bonder of Mendy Sealer kunnen gebruikt worden om plexiglas aan ander materiaal te verlijmen.
Schroeven: u kunt de platen aan elkaar schroeven met bijvoorbeeld Trespa schroeven, spaanplaatschroeven of plaatschroeven. Zorg dat u de schroefgaten voorboort.
Acrifix 192: 1-componenten lijm
€ 15,00excl. BTW
€ 18,15 incl. BTW
Mendy kunststof sealer – transparante lijm en kit 290ml
€ 18,40excl. BTW
€ 22,26 incl. BTW
Mendy kunststof bonder – witte lijm en kit 290ml
€ 16,37excl. BTW
€ 19,81 incl. BTW
Trespa® schroef 4,8×38 mm zuiver wit– 10 stuks
€ 3,80excl. BTW
€ 4,60 incl. BTW
✨Tip: de randen van plexiglas kunt u polijsten met Polijstpasta. Vooral aan te raden voor zichtbare randen.
Het plaatmateriaal voor een plexiglas bak kopen
Wij zagen uw plexiglas gratis op maat. Vul de afmetingen in bij het product. Uw bestelling wordt snel en zorgvuldig geleverd.
Wil u speciale bewerkingen, zoals een speciale vorm, (schroef)gaten, graveren of een uitsparing? Stuur een maatwerktekening naar klantenservice@plexiglas.nl en wij sturen u vrijblijvend een offerte.
Marco Snitselaar, klantadviseur en maatwerk specialist, met brede kennis van kunststoffen en oog voor wat klanten echt nodig hebben. Het maatwerk sluit aan op de klantvraag en is gebaseerd op wat technisch uitvoerbaar en praktisch haalbaar is.