Kunnen de kanaalplaten ook schuin gezaagd worden?

Heb je een overkapping met een schuine rand? Dan vraag je je ongetwijfeld af of kanaalplaten hiervoor geschikt zijn. Het antwoord is simpel: de kanaalplaten kunnen zeker schuin gezaagd worden.

Het schuin zagen van een kanaalplaat door Plexiglas.nl

Het op maat zagen kun je aan ons overlaten. Wij zagen de kanaalplaten perfect schuin voor je af! Omdat dit speciaal maatwerk betreft dien je hiervoor een offerte aan te vragen. Ook gaten boren en andere bewerkingen kun je overigens door ons laten uitvoeren.

Kanaalplaat zelf zagen

Wil je liever zelf de kanaalplaat schuin zagen? Dat kan ook! Een polycarbonaat kanaalplaat heeft een hoge slagvastheid en is zeer hittebestendig. Hierdoor laat dit materiaal zich gemakkelijk zagen. Het beste gebruik je hiervoor een handzaag, decoupeerzaag of cirkelzaag. Bij grotere afmetingen is een cirkelzaag handig. Het is verstandig om je ogen en mond te beschermen tegen kleine deeltjes die vrijkomen. Maak gebruik van een veiligheidsbril en mondmasker.

Leg de kanaalplaat op een stevige, vlakke ondergrond als je gaat zagen. Ondanks de hittebestendigheid en slagvastheid dien je toch het toerental goed in de gaten te houden. Wij raden een toerental van maximaal 4.000 toeren aan. In combinatie met een zaagblad met een fijne vertanding voorkom je zoveel mogelijk eventuele beschadigingen. De zaaglijn aftekenen doe je het beste met schilderstape, die je na afloop gemakkelijk kunt verwijderen. Vergeet niet na het zagen de kanalen schoon te blazen om achtergebleven restjes te verwijderen.

Benodigdheden schuin zagen

Nogmaals op een rijtje wat je nodig heeft om een kanaalplaat te zagen:

  • Hand-, decoupeer- of cirkelzaag
  • Potlood of stift
  • Vlak werkblad
  • Lijmtangen
  • Veiligheidsbril
  • Mondmasker
  • Schilderstape

Heb je nog vragen? Neem dan contact op met onze klantenservice – zij staan je graag te woord.

Veelgestelde vragen

Leer alles over onze kunststoffen

Door:

Dirk-Jan van Eldik

Portretfoto Dirk-Jan

Door:

Marco Snitselaar

Portretfoto Marco

Door:

Dirk-Jan van Eldik

Portretfoto Dirk-Jan